Řecko.net | Diskuze | Napište názor

| Vložit nový příspěvek, vzkaz, komentář |  

 

Jamisonpsymn
Jamisonpsymn
johnkelly51kzp5cr@yahoo.com
Shops that require protection for high risk goods held on the premises will usually need to declare the total values of each stock item. High risk shop stock and goods are those that attract thieves and are expensive to replace. Examples of high risk stock items are electronic equipment, cigarettes, and tobacco, designer clothing, computers and digital equipment, software, computer games and consoles, drugs pharmacy and medicines, watches and jewellery, mobile phones and radios, photographic equipment, power tools, TVs, DVDs, CDs and Wines and Spirits.

If your shop has high risk stock you can reduce the cost of your premiums by having adequate security in place. This includes an insurance company approved burglar and fire alarm, window grills, shutters and bars, CCTV and sprinklers. Many shop insurers will only offer stock cover if the minimum levels of security are in place for all shops, regardless of the stock contents held. A lot of insurers may offer further large discounts to the premium if the shop owner lives on or above the premises and is there at night.

Shops by their very nature deal with members of the public and a good insurance policy will usually contain liability cover as standard. This should include Public Liability of up to ?2,000,000 for any one claim by a member of the public who may suffer loss or injury visiting the shop.

If you employ staff all policies will offer Employers Liability cover of up to ?10,000,000 one event and because shops sell goods and services, Products Liability cover of ?2,000,000 for any one period of insurance.

<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-conditionnement-prix/>ht tps://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-conditionnement-prix/</a>
 
*  *  *  
AFrertybat
AFrertybat
raihooveiy@bestmailonline.com
This condition is fairly restricted to the reproductive system and could have several causes like a consequence of injury or abnormal the circulation of blood inside testicles. Thus, if the muscles within the penile area are relaxed, more blood will enter the penis and a hardon will occur.
https://www.cialissansordonnancefr24.com/medicament-cialis-acheter/
 
*  *  *  
Sysel Miloš
Tišnov
syselmilos@email.cz
Byl jste někdoi na ostrově PATMOS, s jakou cestovnkou? A jaké to bylo ?
 
*  *  *  
Jana Maxová
Bruntál
Miluji moře a obzvláště pak miluji Řecko. Moje oblíbené místo je však to, kde je někdo, komu na mě záleží. Není věstší cností nad trpělivost, stejně tak jako není větší necnost než nenávist.
 
*  *  *  
Jana
Praha 4 Chodov
Řekové jsou od dob starověku typickými obchodníky, umějí vyjednávat, milují společnost a rádi se baví. Jsou dokonalými mistry improvizace a téměř nikdy se nevzdávají.
 
*  *  *  
Pavel
Napajedla
Dnes jsem se vrátil z Řecka a musím vám říct, že Řecko je úžasné místo, kde si člověk odpočine od svých starostí. V Řecku je moře krásně čisté. Řekové jsem velmi milí a pohostinní lidé. V Řecku můžete sníst cokoliv si z moře ulovíte. Není problém si nasbírat Slávky a jíst je syrové, vařené nebo smažené. Nebo si chytit chobotnici. Ozo (ouzo) je tradiční řecká kořalka co voní jako pendrek a jako pendrek také chutná. V Řecku se vyplatí půjčit si auto v půjčovně a vydat se na projížďku. V Řecku je mnoho zajímavých památek.

Řeská historie, no to by vydalo na samostatný příspěvek.
 
*  *  *  


 
*  *  *  

| Vložit nový příspěvek, vzkaz, komentář |  

 
 Počet příspěvků: 7 Počet stránek: 1

webmaster:email webmaster řecko.net