Ostrov Lemnos

Lemnos

Lemnos (Λήμνος) je hornatý ostrov v Egejském moři, je administrativně součástí oblasti prefektury Lesbos. Na ploše 476 km ² zde žije přibližně 18000 obyvatel. Nejvyšší vrchol je Mount Vigla  (470m.n.m) Hlavní hospodářská odvětví jsou turistika, vinařství, ovocnářství a pěstování zeleniny.

 

Původně byl Lemnos zřejmě osídlen Thráky. Okolo roku 800 před naším věkem  byl ostrov násilně obsazen.Řeky.  Od roku 1657 do roku 1921 zde "úřadovali Turci. Zajímavým historickým momentem ostrova je, že zde po vítěství Rudé armády v ruské občanské válce přistálo okolo 18000 kubáňských Kozáku, kteří utíkali ve snaze zachránit si holý život.

Myrina

Na ostrově je několik několik příjemných pláží. Turisté bývají nadšeni zdejší atmosférou a vstřícností domácího obyvatelstva. Vynikající kuchyně, pomalé životní tempo a krásná příroda to jsou ingredience, z kterých lze připravit pohodovou, nezapomenutelnou dovolenou.

Našli jste v tomto textu chybu? Uměli byste jej napsat lépe? Máte možnost. Zašlete mi vaši připomínku pomocí kontaktního formuláře. Texty, náměty na nové stránky, fotografie apod. zasílejte na e-mail uvedený pod čarou dole na každé stránce webu Řecko.net.
webmaster:email webmaster řecko.net