Ostrov Patmos

Patmos

Patmos  (Πάτμος) je malý ostrov v Egejském moři ležící přibližně 70 km od města Milét, mezi ostrovy  Leros a Ikaria . Žije zde přibližně 3000 obyvatel. Na ostrově Patmos měl vidění svatý Jan, vypovězený zde v roce 95 našeho věku za vlády císaře Dominita, které bylo později zapsáno v knize Zjevení Janovo, která je součástí Nového Zákona. Ostrov je oblíbeným turistickým a poutním, cílem hlavně kvůli památkám spojeným s Sv. Janem. Nejzajímavější je Klášter sv. Jana a Jeskyně Apokalypsy, ve které měl Svatý Jan známé vidění. Obě památky jsou od roku 1999 součástí světového dědictví UNESCO. Na Patmosu je zajímavý také klášter Panagia of Kumana. Kromě památek je ostrov vyhlášen také svými písčitými, téměř liduprázdnými plážemi a nádhernou přírodou.

Městečka Patmosu jsou plná příjemných zákoutí s typicky bílými budovami. V krajině jsou esteticky líbivě rozsety kostelíky. V okolí přístavu jsou restaurace nabízející čerstvé ryby. Téměř z každého místa na ostrově je nádherný pohled na moře po kterém plují malé loďky a jachty. Paráda, chtělo by se říct „ráj na zemi“.

pláž Meloi monastýr Našli jste v tomto textu chybu? Uměli byste jej napsat lépe? Máte možnost. Zašlete mi vaši připomínku pomocí kontaktního formuláře. Texty, náměty na nové stránky, fotografie apod. zasílejte na e-mail uvedený pod čarou dole na každé stránce webu Řecko.net.
webmaster:email webmaster řecko.net